Celostátní soutěž oboru Agropodnikání

Začátkem dubna se v Olomouci konal již 21. ročník Celostátní soutěže odborných dovedností žáků středních zemědělských škol.

Účastníky jsou vždy žáci čtvrtých ročníků maturitního oboru Agropodnikání, každá škola může vyslat pouze jednoho žáka, který své dovednosti a znalosti poměřuje s dalšími soutěžícími v praktické části a v teorii. Žáci předvedou svou zručnost v ovládání traktoru, nesmí udělat chybu při výpočtech z oblasti rostlinné a živočišné výroby, z ekonomiky, technické znalosti uplatní při rozeznávání strojů, jejich součástí a při seřizování mechanizačních prostředků. Žák se na soutěž připravuje jak sám, tak ve spolupráci s učiteli odborných předmětů. Předpokladem úspěchu je však nadšení, elán, a pro soutěžícího žáka musí být zemědělství především koníčkem, zálibou, které se věnuje i ve svém volném čase.
Naše škola v letošním ročníku soutěže ve velmi silné konkurenci získala krásné třetí místo. Jiří Jaroš v praktické soutěži stanul na bronzové příčce a v celkovém pořadí se svými 115 body dosáhl na pěkné čtvrté místo. Od bronzového stupně jej dělilo pouhých pět bodů.

V soutěži odborných dovedností mladých zemědělců je pravidlem, že organizace soutěže se ujímá škola posledního vítěze. Snahou a cílem učitelů odborných zemědělských předmětů je vychovat takového žáka, který na stanovenou metu dosáhne, a pomůže tím k všestrannému růstu tohoto základního a tradičního oboru naší školy.

Ing. Koňarik

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3
Změna vzhledu RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image