Dožínky Olomouckého kraje 2018

Dožínky Olomouckého kraje doprovázené výstavou zemědělských strojů a hospodářských zvířat jsou projektem obnovené tradice, který se již počtvrté konal na Výstavišti FLORA Olomouc, tentokrát 8. a 9. září 2018. Jedná se o slavnost zemědělců z celého Olomouckého kraje k ukončení žní s předáváním dožínkových věnců těm nejlepším zemědělcům z okresu (kraje). K dožínkovým slavnostem patřil i bohatý kulturní program. Vystupovaly tu hudební skupiny, jako No name, O5 a Radeček, nebo Třetí dáma, nechyběla však ani lidová muzika a program pro děti.

Po oba dva dny vystavovaly zemědělské podniky nebo přímo prodejci zemědělské techniky nejmodernější zemědělské stroje. Výklad o technických parametrech a praktickém využití strojů uvítali nejen odborníci ze zemědělství.

Moderní techniku výborně doplňovala výstava historických zemědělských strojů a nejrůznějších pomůcek, které naši předkové ke své činnosti používali. Farmáři a příznivci zemědělství oceňovali výstavu hospodářských zvířat. Kromě skotu, ovcí, koz a koní bylo k vidění i drobné zvířectvo, jako králíci, drůbež nebo holubi.

Na Dožínkách Olomouckého kraje byly zastoupeny i zemědělské školy regionu. Své úspěchy ve vzdělávání mladých zemědělců a farmářů zde prezentovala i naše škola.

Ing. Jaroslav Koňarik

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3
Změna vzhledu RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image