Už téměř dvacet let se na naší škole pořádají Základní barmanské kurzy pod vedením pana Jaroslava Labounka a paní Evy Hlaviznové z Barmanské školy Jaroslava Labounka.

Tohoto kurzu se loňský rok zúčastnil i Marek Nimmrichter (současná 4. H). „Kurz mě velice bavil, nasbíral jsem spoustu zkušeností a našel se v tom, co mě opravdu baví. I když jsem byl za nabyté zkušenosti vděčný, byl jsem odhodlán jich nasbírat ještě víc. Zároveň jsem se zaobíral myšlenkou, že bych chtěl lidi při své práci bavit. Jelikož jsem již z minulosti slyšel o flair bartendingu, rozhodl jsem se mířit právě touto cestou. Po několika dnech hledání školy tohoto druhu jsem konečně narazil na to pravé. Má cesta směřovala až do Banské Bystrice na Slovensku, kde jsem pod vedením zkušeného profesionála Miroslava Kľačanského tři dny trénoval choreografii, kterou jsem musel složit na konci kurzu. Kromě úspěšného složení zkoušky a získání nových zkušeností jsem navíc poznal i skvělé lidi. Ovšem mé cesty zde nekončí! Na Slovensko se chystám znova a po středoškolském studiu i do zahraničí, kde se budu dále vzdělávat a učit novým věcem.

Flair bartending v překladu znamená zábavná barmanská show, jejímž cílem je pobavení hosta. Historie flair bartendingu sahá do až konce 19. století, kdy se barman Jerry Thomas ve svém baru nudil a jeho stereotypní práce ho příliš nebavila. Přemýšlel proto, jak udělat svůj bar výjimečným. Jednou zkoušel smíchat horkou vodu s whisky, tu zapálil a přeléval ze sklenice do sklenice a zase naopak, při přelévání se tvořil v proudu modrý plamen, a tak Jerry vymyslel první drink vytvořený touto formou – „Blue Blazer“. V dnešní době se flair stává populárním a opět si razí cestu do popředí. Snaží se zaujmout zejména mladé ambiciózní barmany. Mezi současné čelní představitele flairu lze zařadit například Alexandra Shtifanova nebo Toma Dyera. Věřím však, že Flair bartending má to nejlepší teprve před sebou.
Marek Nimmrichter, 4.H

Basic Bartender Course
FLAIR C LEVEL

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3
Změna vzhledu RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image