Odborná exkurze Praha

Závěr dubna byl pro studentskou firmu Donde Donde třídy 3.A ve znamení odborné exkurze do našeho hlavního města. Cílem této třídenní exkurze bylo seznámit se s pamětihodnostmi našeho hlavního města. Součástí těchto tří dnů byla prezentace naší průvodcovské přípravy.

A jak naše exkurze probíhala?

Ve středu v 6:14 hodin jsme se vydali vlakem od společnosti RegioJet ze Zábřeha na Moravě do stanice Praha, hlavní nádraží, kde jsme se byli ubytovat v hostelu Rosemary. Ubytování nám poskytlo dostatečné pohodlí a pokoje byly komfortně zařízené. Od našeho hotelu jsme se ihned vydali pod vedením první průvodkyně na prohlídku města Prahy. Počasí nám přálo, zažili jsme v dubnu neobvyklé letní dny plné slunce. První den jsme uvítali plavbou po Vltavě lodí Porto, doprovázenou skvělou průvodkyní, jejíž výklad byl přímo ukázkovým vzorem výborné průvodcovské práce. Výborný oběd na lodi byl příjemným startem na další cestu Prahou. Neodmyslitelnou památkou Prahy je Národní divadlo, jehož prostory nás provedl odborný průvodce a také jsme si vychutnali výhled na starou Prahu a Hradčany z terasy divadla. Odpoledne jsme si prošli městskou čtvrť Josefov, kde jsme poznali bývalé židovské město a jeho synagogy. Den jsme zakončili příjemným výhledem z Petřínské rozhledny na večerní rozsvícené město a také trochou zábavy v zrcadlovém bludišti na Petříně. Druhý den byl věnován Královské cestě. Poznali jsme historii Staroměstské radnice a vydali jsme se k Staroměstské mostecké věži, kterou jsme prošli na Karlův most. Odpoledne nás čekala prohlídka Pražského hradu, kde jsme obdivovali katedrálu sv. Víta. Večer byl velmi zábavný. Odnesli jsme si skvělý divácký zážitek z divadelní hry Hlava Medúzy v podání herců Studia Ypsilon. Poslední den jsme zakončili procházkou Vyšehradu, prohlídkou Kasemat a poslední průvodce z našich řad ukončil naši třídenní putování Prahou na Karlově náměstí. Zbývající čas jsme věnovali procházkám, občerstvení a nákupům.

Získali jsme nové vědomosti z kulturně historických dějin Prahy a zdokonalili jsme se ve vedení skupiny turistů a v orientaci na mapě v neznámých místech. Odborná exkurze byla pro nás významným přínosem pro přípravu našeho maturitního zájezdu.

Za třídu 3.A

Lingerová Anna-Marie

 

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3
Změna vzhledu RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image