Týdny mediálního vzdělávání

Vyznat se v současné době v záplavě rychle se šířících zpráv na sociálních sítích je často oříškem nejen pro dospělé, ale i pro studenty a seniory. A proto se studenti naší školy zapojili už druhým rokem do Týdnů mediálního vzdělávání společnosti Člověk v tísni.
Ve čtvrtek 7. června se studenty 2. a 3. ročníku oboru Cestovní ruch diskutovala redaktorka České televize Lea Surovcová, která studentům vysvětlovala, jak probíhá příprava zpravodajství ČT a jak je důležité ověřovat si zdroje informací. Lea Surovcová mluvila také o sociální problematice, především o bezdomovectví, o chudobě v Česku a problematice závislosti dětí. Cílem dvouhodinového setkání bylo i to, aby si studenti uvědomili, že je nutné mediální sdělení kriticky posuzovat a rozpoznávat zprávy založené na manipulativních a lživých faktech.
Mediální vzdělávání mladých lidí má v dnešní české společnosti nezastupitelnou úlohu, protože vede k menší ovlivnitelnosti. Mladí lidé mohou svými znalostmi moderních technologií a kritickým přístupem ke sdílení informací na sociálních sítích příznivě ovlivňovat i své rodiče a prarodiče.

FOTOGRAFIE Z AKCE
Mgr. Jolana Maluchová

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3
Změna vzhledu RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image