ADRŠPACH 1.A. 2022

Odborná exkurze do Kladského pomezí, kterou organizovala a zajišťovala naše studentská firma Meal&U, se uskutečnila ve dnech 7. – 10. 6. 2022. Exkurze se zúčastnili žáci třídy 1.A společně s dvěma vyučujícími – Martinou Jirouškovou a Ivetou Pirkl Beštovou. Dále se exkurze zúčastnili dvě zástupkyně naší firmy – Anna Tillová a Hanka Horká.

Program exkurze byl sestaven tak, aby zahrnoval kulturní i turistické body. První den jsme jeli přes polské Klodzko, kde jsme navštívili  vojenskou tvrz a Minieuroland. Odtud jsme zamířili za turistikou na Velkou Hejšovinu.

Druhý den byl věnován turistice v Adršpašsko-teplických skalách. Počasí nám přálo, a tak se tento den perfektně vydařil. V pozdějším odpoledni jsme si užili prohlídku zámku v Náchodě a na večer jsme si opekli buřty na farmě Wenet, kde jsme měli možnost si prohlédnout i mini ZOO.

Třetí den naší exkurze jsme zavítali do pivovaru Opat v Broumově a odtud jsme se přemístili do centra města. Prohlédli jsme si klášterní zahrady a vyslechli průvodcovské výstupy žáků 1. ročníku. Hodný pan řidič nás z Broumova odvezl do Babiččina údolí a zde jsme měli možnost ochutnat místní specialitu, Pavlišovský řízek, který pro nás připravil Penzion Viktorka. 

Čtvrtý den nám cestu domů oživila návštěva  Safari ve Dvoře Králové, kde nás prováděl absolvent naší školy Petr Klapuch, který nám sdělil mnoho zajímavých informací o zvířatech, o něž se v ZOO stará. Posledním bodem programu byl Hospital Kuks, který je proslulý svými bylinkovými zahradami. Tímto byl náš zájezd u konce a autobus se spícím a unaveným osazenstvem mířil zpět do Šumperka.

Pevně věříme, že si žáci i učitelé zájezd užili a přidají se tak i na náš maturitní zájezd.

Tímto se naše firma Meal&U ve školním roce loučí a děkuje.

Za studentskou firmu Meal&U, Hanka Horká.

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3