Odborná exkurze do Kladského pomezí

Ve dnech 5. 8.6.2018 se žáci 1.A a 1.H zúčastnili odborné exkurze do Kladského pomezí. Exkurze začala v úterý 5.6.2018 v 7:00 odjezdem od školy. Hlavním cílem prvního dne bylo Polsko. Zde jsme navštívili dinopark v Karlowě a poté jsme se vydali na Velkou Hejšovinu. Výstup na Velkou Hejšovinu dal spoustě studentů opravdu zabrat. Po namáhavém výstupu jsme odjeli do nedalekého lázeňského města Kudowa-Zdrój a do stejnojmenných lázní, kde jsme si mohli užívat krásy lázeňského parku. Po rozchodu jsme všichni nasedli do autobusu a odjeli jsme na ubytování do Police nad Metují. Po celou dobu naší exkurze jsme bydleli v chatovém areálu jménem Zděřina. Po příjezdu na ubytování nás čekala večeře a animační program.
Další den, ve středu 6.6.2018, jsme se v 8:30 vydali autobusem do rodného města Aloise Jiráska, do Hronova. Zde jsme měli prohlídku města. Další zastávka byla v Barunčině škole, která se nachází v České Skalici. Poté jsme se vydali do překrásného zámku v Náchodě, který je významný svým medvědáriem, gobelíny a stropními malbami.
Třetí den, čtvrtek 7.6.2018, byl dle většiny účastníků ze všech nejnáročnější. Čekala nás namáhavá procházka po Adršpašských skalách. Spousta studentů byla po výstupu vysílená, ale ten překrásný výhled stál za to. Největším zpestřením byla plavba v lodičkách po jezeře. Po procházce v Adršpašských skalách jsme jeli zpět do Police nad Metují, kde jsme v centru města navštívili muzeum Merkur.
Následoval poslední den, pátek 8.6.2018. Tento den byl ze všech nejméně náročný. Brzy ráno jsme vyjeli z Police nad Metují směrem na Dolní Moravu. Naším cílem byla Stezka v oblacích. Po cestě dlouhé zhruba tři a půl hodiny jsme dorazili na místo. Na Stezku v oblacích nás vyvezla lanovka, ze které jsme měli pěkný výhled na lyžařskou sjezdovku. Po návštěvě Stezky v oblacích jsme se již všichni natěšení vydali zpět do autobusu a nemohli jsme se dočkat příjezdu do Šumperka, kde naše odborná exkurze končila.
Odbornou exkurzi do Kladského pomezí pro nás připravily studentky třetího ročníku ze studentské společnosti Čestravel.

Eliška Frenclová, 1. A

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3