Odborná exkurze Praha 3. A

Ve dnech 4.-6. 5. 2022 se žáci 3. A zúčastnili odborné exkurze v hlavním městě České republiky. První den jsme zahájili na letišti Václava Havla podobně jako většina zahraničních turistů, kteří navštíví Prahu. Žáci se seznámili s provozem letiště a všemi úkony, které musí absolvovat každý pasažér, ale navíc mohli nahlédnout do zákulisí a vidět např. terminál 3, který se právě rekonstruuje.

Z letiště jsme se přesunuli do nejdéle osídlené části Prahy, na Vyšehrad. Závěr dne jsme si užili na vrchu Petřín a kochali se výhledem na noční město.

Na deštivý čtvrtek byla naplánována Královská cesta, kterou jsme začali stejně jako každý král u Prašné brány. Před deštěm jsem se ukryli do Týnského chrámu, abychom mohli obdivovat interiér a hrobku významného dánského astronoma Tycho Brahe. 

V příznivějším počasí jsme pokračovali dále až k Pražskému hradu. Den jsme zakončili divadelním představením Drama v kostce v komorním pražském divadle Ypsilon, jehož herci sklidili za své výkony bouřlivé ovace. 

Poslední den jsme zamířili na prohlídku Pražského hradu a všech jeho částí. První kroky vedly do Starého královského paláce, chrámu Svatého Víta, baziliky Svatého Jiří a na závěr jsme prozkoumali taje Zlaté uličky. 

Poslední chvíle jsme strávili plavbou po naší nejdelší řece, kterou nám zpříjemnila odborná průvodkyně Magda a malé občerstvení..

 

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3