PRAHA – odborná exkurze 3.H

Součástí výuky předmětu průvodcovské služby je odborná exkurze do Prahy, žáci 3.H se jí zúčastnili společně s třídní učitelkou paní Stalmachovou a paní učitelkou Šimovou ve dnech 4.5. – 6.5. 2022. Navzájem si během svých výkladů představili řadu památek a zajímavých míst. Prošli se po Václavském náměstí a průvodcovský výstup si poslechli přímo “pod koněm”. Užili si jarní pohodu na Petříně i Vyšehradě, v Josefově se podívali do jedné z nejstarších dochovaných synagog – Staronové synagogy, prozkoumali Pražský hrad i Malou Stranu. Nevynechali Královskou cestu, Staroměstské náměstí ani Kampu. Za své výklady i orientaci v hlavním městě byli známkováni. Současně měli možnost poznat práci profesionálních průvodců a podívat se do zákulisí 5* hotelu Grand Mark.

Staroměstskou radnicí je provedl sympatický pan průvodce a ukázal jim interiér či podzemí, které původně sloužilo jako věznice. O pražské dopravě se skupina dozvěděla díky exkurzi na Letišti Václava Havla, ale nejvíc si všichni užili komentovanou plavbu lodí po Vltavě. Za kulturou se žáci vydali do divadla Ypsilon na hru zvanou Vratká prkna, odkud si někteří odnesli fotografii s hercem Jiřím Lábusem. Po náročných dnech plných zážitků i našlapaných kilometrů si všichni rádi odpočinuli v pohodlných postelích hostelu Florenc. 

Ačkoli byla exkurze fyzicky i duševně náročná, všichni se domů vrátili ve zdraví a se spoustou nových informací a zážitků.

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3