Zahraniční praxe 2015

OCEANIS, KOS
Šikulová Nikola
Matochová Sabina
Körnerová Monika

CAROLINA MARE, KRÉTA
Leoš Špička
absolvoval jsem 4 měsíční praxi na řeckém ostrově Kréta v 4 hvězdičkovém hotelu Carolina Mare. Pracoval jsem zde převážně jako barman, ale také jako číšník. Tuto praxi bych zhodnotil velice kladně. Získal jsem mnoho zkušeností, poznal nové lidi, zlepšil si komunikační dovednosti v anglickém jazyce a přivezl jsem si spoustu zážitků. Ačkoliv tato praxe byla občas náročná, chtěl bych jí doporučit každému, kdo se nebojí práce nebo cizího prostředí.
David Pokorný

NEPTUNE, KOS
Pavelková Veronika
– minulý rok jsem se zúčastnila zahraniční praxe v Řecku. Letěla jsem pracovat na ostrov Kos do hotelu Neptune. Je to jeden z nejlepších hotelů na ostrově převážně s německou klientelou. Moje práce zahrnovala doplňování salátů na švédský stůl. Pro vysvětlení: Pracovala jsem v restauraci, uprostřed které se nacházel veliký bar do tvaru U. Zde se každé ráno chystal snídaňový bar a večeře. Lidé přišli a brali si jídlo právě z toho baru. Pracovala jsem 8 hodin denně, (4 hodiny ráno od 6-10) a potom (4 hodiny večer 18- 22). Volno jsem měla čtyřikrát do měsíce. Poznala jsem úžasné lidi. Řekové jsou velmi kamarádští, když máte nějaký problém, určitě vám pomůžou a umí se skvěle bavit. Můj první  měsíc byl kritický, ale je to o zvyku, a kdyby to šlo, zůstala bych na praxi déle než jen čtyři měsíce.
Zahraniční praxi všem doporučuji, myslím, že je to skvělá příležitost a také zkušenost. Poznáte nové lidi, novou kulturu a k tomu strávíte 4 měsíce u moře na jihu Evropy. Neříkám, že to bylo vždy růžové, ale s problémy v práci se můžete setkat nejen v Řecku, ale i u nás.
Valouchová Dagmar
Mazáková Karolína
Kořínková Barbora
– ve třetím ročníku jsem se rozhodla absolvovat zahraniční praxi na ostrově Kos, kde jsem pracovala ve čtyřhvězdičkovém hotelu Neptune. Náplní mojí práce bylo obsluhovat hosty, tedy roznášet objednané nápoje, koktejly a jídlo. Pracovala jsem na čtyřech místech.
Prvním místem byl bar Troja u pláže  – zde jsem obsluhovala, ale také brala objednávky. Druhé místo, kam jsem často chodila, bylo Caffeenio. Zde jsem vykonávala samostatnou práci, jako například připravovala jsem objednané nápoje, brala objednávky a také obsluhovala hosty. Do těchto barů jsem chodila jen ráno a nosila jsem zde ranní uniformu, na večerní obsluhu jsem se musela převlékat do jiné předepsané uniformy. Třetím místem byl Main bar, do kterého chodily spíše bohatší rodiny, bylo tam přes 500 stolů, které jsem se musela naučit, jak po sobě jdou. A posledním barem byla Vienna, tam jsem jen obsluhovala. Já osobně si myslím, že zahraniční praxe mi dala hodně, a tím hodně myslím to, že jsem se osamostatnila a samozřejmě jsem si zlepšila anglický jazyk. Těm, kteří chtějí vyzkoušet zahraniční praxi, radím a doporučuji, aby to zkusili. Za zkoušku nic nedají a vím, že je to neskutečně dobrá příležitost!
Ničeho se nebojte, zaměstnanci v Hotelu Neptune jsou velice ochotní, vše vám vysvětlí, a nejen to, jsou velice přátelští:) milí. A je fajn, poznat takové lidi:)
Vaňková Lenka
Vlčková Šárka
Bačová  Anna
Štusáková Jana

ELOUNDA BREEZE, KRÉTA
Navrátil Michal
Zapletalová Petra
Ohrablová Bára
– moje praxe byla na řeckém ostrově Kréta v hotelu Elounda Breeze Resort. Pracovala jsem jako číšnice v hlavní restauraci a poté podle potřeby v poolbaru a v restauraci Ala Carte. Práce v restauraci byla ze začátku velmi náročná, než jsem si zvykla na personál a chod celé restaurace. Pak už byla práce super. Nejvíce mi praxe dala v tom, že jsem se přestala stydět komunikovat v anglickém jazyce a určitě jsem se i zdokonalila. Z tohoto hlediska bych praxi doporučila. Ale na druhou stranu bych chtěla upozornit na ubytování, které bylo velice zanedbané a špinavé. Jako studenti jsme bydleli v malých pokojích bez oken se společnými sprchami a záchody, které nikdo neudržoval. Z tohoto důvodu bych zase praxi nedoporučila. Někdy také bylo velmi těžké domluvit se s hlavním manažerem, to se ale v každém hotelu liší. Podle mě je praxe vhodná pro ty, kteří se nezaleknou špatných podmínek a práce- někdy i sedm dní v týdnu.
Dohnal Michal

ISLAND BLUE, RHODOS
Trundová Daniela
Hrudová Natálie

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3