I letos se naše škola aktivně podílela na mykologické výstavě hub, kterou každoročně pořádá Vlastivědné muzeum v Šumperku. Letošní v pořadí již 20. výstavu zvolilo předsednictvo České mykologické společnosti celostátní mykologickou výstavou na počest životního jubilea emeritního profesora Univerzity Palackého v Olomouci RNDr. Bronislava Hlůzy, CSc.

Ráno v úterý 10. 9. 2019 se před školní budovou sešli žáci z druhého ročníku oborů Agropodnikání a Ekologie a životního prostředí. Hlavním cílem dne bylo připravit materiál pro výstavu hub. Po úvodních instrukcích se skupiny sběračů odebraly do bratrušovských lesů. Úkolem bylo sesbírat zástupce hub jedlých, nejedlých, či dokonce jedovatých. Žáci obou sběračských skupin vyvinuli maximální úsilí, aby nalezli co největší počet rozmanitých druhů hub. Počasí sběračům hub přálo a i přes původně neveliká očekávání se žákům pod vedením učitelů podařilo během několika hodin objevit houby hodné mykologické výstavy v šumperském muzeu. Nalezli např. choroše, muchomůrky, holubinky, kuřátka, ale i houby hřibovité a další. Všechny houby bylo pak důležité roztřídit.

Aktivně a užitečně strávený den se v chladivém lese stal zároveň i příjemnou procházkou, na kterou si žáci jistě rádi vzpomenou nejen příští rok, když opět vyrazí podpořit místní mykology.

Ing Jaroslav Koňarik

Fotografie z akce

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3