Zahraniční praxe 2020/2021

Tak jak bývá na naší škole zvykem, i pro letošní školní rok jsme našim studentům nabídli možnost zahraniční praxe na řeckých ostrovech v hotelu Kampos resort Village. V zajišťování zahraničních praxí má naše škola již mnoho let zkušeností a mezi studenty jsou tyto letní zahraniční praxe velmi oblíbené. Zúčastnit se může každý žák, který je plnoletý. Jedná se o 3 – 4 měsíční praxe v oboru Cestovního ruchu a hotelnictví, kdy jsou žáci umísťováni na pozice: recepční, barman, animátor, pokojská, pomocník v gastronomii a jiné. Praxe se uskutečňují ve čtyř a pětihvězdičkových hotelech na řeckých ostrovech. 

 

Pro školní rok 2020/2021, který byl značně ovlivněný pandemií Covid-19, jsme tuto praxi nabízeli pouze žákům 4. ročníků. Nakonec se 4 žáci odhodlali a na řecké ostrovy odcestovali – Daniel Peter, Karolína Žandová, Alexandra Pražáková, Kateřina Trojáková.

Vše probíhalo v naprostém pořádku a ke spokojenosti našich praktikantů. Na schůzce, která se uskutečnila, když se žáci vrátili, se všichni praktikanti vyjádřili velmi kladně a praxi hodnotili jako velmi přínosnou pro jejich další profesní i osobní život. Pozice, na které byli letošní praktikanti obsazováni, byly: live cooking, číšník a číšnice (výpomoc v restauraci), organizace a půjčování plážových lehátek.

 

V letošním školním roce  2021/2022 budeme praxi opět nabízet žákům 3. a 4. ročníků. Věříme, že jim tato možnost přinese mnoho pozitivních pracovních i osobních zážitků.

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3