Dne 2. – 3. prosince se konal na naší škole carvingový kurz pro všechny zájemce. Na tomto kurzu se sešlo 13 šikovných a nadaných párů rukou, které se naučily manipulaci s noži a jejich držení. Hlavní dovedností, kterou nyní z carvingu ovládají, jsou základní ozdoby z ovoce a zeleniny. Tento kurz žáci zakončili vlastním výtvorem z jablka. Buďme upřímní, všichni víme, jak těžké je vybrat výherce kreativního výrobku, protože všechna díla mají svou duši, takže musíme říci, že šikovní byli všichni.

První den žáci postupně vytvořili nádherné ozdoby ze zeleniny. Ačkoliv se na první pohled může práce zdát jednoduchá, při vykrajování do zeleniny mnoho lidí změní názor. Hlavní je však nevzdávat, a tak se večer každý mohl chlubit kousky krásných ozdob, které byste od začátečníka možná ani nečekali.

Druhý den následovaly ozdoby z ovoce. Tam už se počítala i trpělivost, jelikož vyřezávání do ovoce nejde hned, což platí dvojnásobek u těžších vzorů. Naštěstí se ukázalo, že všichni tuto trpělivost mají a s pomocí instruktora dílo vždy dotáhli do konce. Celý kurz zakončila mini soutěž o fólii na potraviny a plechovku kukuřice a fazolí. Ano, byl to přece kurz plný ovoce a zeleniny, ne? Jako třešničkou na dortu byl potom certifikát o absolvování kurzu a kniha zeleninových ozdob. Každý si potom odnášel ne jenom tento certifikát, ale i dobrý pocit z toho, že se něco naučil. 

A hádejte, kdo chtěl pokračovat dalším kurzem? Všichni!

Určitě se máme na co těšit.

Barbora Holoušová, 1.H

 

FOTOGRAFIE

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3