Dofe slaví a my s ním

Máme 12 bronzů a dvě stříbra od vévody z Edinburghu aneb Dofe slaví a my s ním

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (zkráceně DofE) je program určený k rozvoji mladých lidí, který založil princ Philip, vévoda z Edinburghu. V letošním roce slaví DofE 25 let od jeho založení v České republice. Naše škola je Místním centrem od roku 2014 a za tu dobu získalo bronzový certifikát 12 žáků a stříbrný 2 žáci. Do plnění programu se zapojilo 31 účastníků a pod záštitou naší školy se zrealizovalo 10 dobrodružných expedic.

Pro získání bronzového stupně plní účastníci programu tři zvolené aktivity po dobu celkově šesti měsíců a absolvují expedici do terénu v délce dvou dnů a jedné noci společně s dalšími účastníky bez použití mobilů, motorových vozidel, nakupování. Každé činnosti se věnují jednu hodinu týdně. Po více než půlročním snažení je jim odměnou slavnostní předání odznaku a certifikátu obvykle na překrásných místech se známými osobnostmi. V letošním roce čeká držitele ocenění online ceremonie 16. 12. 2020 v 15 hodin, na kterou se můžou dívat i zájemci na stránce https://www.dofe.cz/online-ceremonie. Celou slávu povede herec Zdeněk Piškula, avšak těšit se sledující mohou i na prince Edwarda, hraběte, ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu a další osobnosti.

Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu může získat každý od 14 do 24 let. Stačí jen vystoupit ze své komfortní zóny a něco nového zkusit :-D. A pokud jste se rozhodli vydat na cestu za cenou vévody z Edinburghu, více informací zapojení do tohoto programu najdete na www.dofe.cz.

Jan Sýkora, Alice Válková

Phone: +420 583 301 030
Fax: +420 583 214 912
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3