Exkurze do Vídně

Dne 25. 4. 2023 jsme absolvovali odbornou exkurzi do velkoměsta Vídeň. Výlet si pro nás připravili šikovní třeťáci z firmy NaTripu. 

Vyráželi jsme brzy ráno, bylo to náročné vstávání a poté ještě náročnější čtyřhodinová cesta autobusem. Za tu krásu Vídně to ale určitě stálo! 

První zastávka byla v nádherném barokním zámku Schönbrunn s rozsáhlou zahradou. Zámek jsme měli možnost vidět i zevnitř a prohlédli jsme si různé zajímavé komnaty a exponáty z doby Marie Terezie. Poté jsme se rozloučili se zámkem a vydali se prozkoumat centrum velkoměsta. 

V centru Vídně jsme obdivovali velký pomník Marie Terezie, rakouský parlament, radnici, divadlo Burgtheater, palácový komplex Hofburg a jednu z nejvýznamnějších gotických památek Rakouska, katedrálu sv. Štěpána. Poté jsme měli možnost si projít Vídeň sami. Pak nás už jen čekala dlouhá cesta zpátky do Šumperka.

Celá exkurze byla nezapomenutelná a počasí nám až na jednu deštivou přeháňku vyšlo skvěle. Měli jsme možnost poznat nádherné a na historické památky bohaté město Vídeň.

Karolína Krásová, 2. A

 

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3