Školní futsalová liga 2023/24

Středoškolská futsalová liga 2023/24

V pondělí 15.1. se uskutečnilo krajské kolo Středoškolské futsalové ligy v Olomouci, kam se zaslouženě probojoval i chlapecký tým reprezentující naši školu. Kromě našeho celku, který tvořili hráči: Mareš, Kodeš, Hajný, Hájek, Novák, Körner, Jouzek a Laštůvka, se turnaje zúčastnili ještě týmy Gymnázia Uničov, Obchodní akademie Olomouc a výběr pořádající školy Gymnázia Čajkovského. Mužstvo Gymnázia Čajkovského plné hráčů Sigmy Olomouc svou roli jasného favorita potvrdilo a celý turnaj bez ztráty bodu vyhrálo, čímž si vybojovalo i právo postupu do další fáze turnaje. Tímto všem členům týmu rovněž gratulujeme.

Naši hoši si však zaslouží také pochvalu zejména za předvedený individuální výkon, sportovního ducha a obětavost s jakou se snažili čelit kvalitnějšímu soupeři, nedostatku „štěstíčka“ či často benevolentnímu rozhodování rozhodčího, který nechal bez postihu i velmi ostré střety. Tvrdá hra náš tým, již tak oslabený o opory předešlých bojů: Panina, Thuna, Langhammera a Diviše, nakonec nejvíce paralyzovala. V prvním vyrovnaném utkání se zranil náš střelec Marek Kodeš, který nemohl dále v turnaji pokračovat a kádr se nám tak zúžil na „sedm statečných“. V dalším zápase pak došlo postupně ještě ke zranění Luboše Hájka a Honzů Jouzka a Mareše, kteří i přes své limity statečně v turnaji pokračovali. Obraz naší hry však velice utrpěl a nic na konečném 4. místě nezměnil ani obětavý nadprůměrný výkon Kuby Hajného, Davida Nováka a Nikolase Körnera či žonglérské kousky Jakuba Laštůvky, které byly oceněny potleskem zaplněných tribun. 

Závěrem bych chtěl všem chlapcům, kteří se zúčastnili turnaje v Olomouci, ale i dvou předešlých kvalifikačních turnajů v Šumperku, velice poděkovat za příkladnou reprezentaci naší školy. Věřím však, že je zde ještě prostor ke zlepšování, a to nejen vzhledem k výsledkům či k předvedené hře. Doufám tedy, že při příští možnosti reprezentovat naši školu bude naše družstvo ještě stmelenější a ukáže všem, jak disciplinovaně, vyspěle a kolektivně dokáže hrát tým SOŠ Šumperk.

 

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3