S Erasmem+ na zahraniční praxi

V letošním školním roce mají studenti naší školy opět možnost vycestovat na 14denní zahraniční praxi!

Kdo se může přihlásit? 

Do výběrového řízení se může přihlásit každý žák školy na základě dotazníku, který mu přijde na školní emailovou adresu. Praxe je určena pro všechny obory.

Uzávěrka přihlášek je pro obor Agropodnikání už 15. 1. 2024. Poté vedení školy společně s třídními učiteli a učiteli odborných předmětů vybere žáky. Kritéria hodnocení jsou uvedeny v dotazníku.

Uzávěrka přihlášek pro ostatní obory 29. 1. 2024.

 

Kam a kdy se letos pojede? 

Maďarsko – Budapešť – Cestovní ruch (hotely a restaurace), Ekologie a životní prostředí (Zoologická zahrada) – duben – květen – termín bude upřesněn

Lotyšsko – pouze studenti oboru Agropodnikání – 5. – 18. 5. 2024 (datum odletu a příletu se může ještě změnit!) – praxe na školním statku

http://www.kandavastehnikums.lv/

 

Bude tam dozor?

Ano, po celou dobu bude s žáky pedagogický dozor. K dispozici bude také mentor z podpůrné organizace, který bude řešit společně s učiteli všechny možné nesnáze.

 

Kolik to bude stát?

Všechny náklady na cestu, místní dopravu, ubytování, celodenní stravu a pojištění jsou hrazeny z prostředků projektu Erasmus+, který financuje Evropská unie.

 

Proč existuje program Erasmus+?

Cílem je získat první pracovní zkušenosti v zahraničí, poznat zahraniční firmy, nebát se začlenění do cizojazyčného týmu, a tak v budoucnosti najít co nejlepší uplatnění na trhu práce i ve společnosti.

 

Náklady na zahraniční praxe jsou financovány z prostředků Evropské unie v rámci programu Erasmus+ Odborné vzdělávání a příprava: 2023-1-CZ01-KA121-VET-000119665

           

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3