Víte, co znamená tato věta? Žáci 2. A, kteří minulý týden absolvovali odbornou exkurzi do Prahy, už vědí, že překlad zní: PRAHA HLAVA KRÁLOVSTVÍ. 

Studenti oboru Cestovní ruch se vydali do hlavního města, aby si zde vyzkoušeli svoje dovednosti. Pro mnohé z nich to byla nemalá výzva. Museli si připravit průvodcovské texty, naučit se je zpaměti a také přesně nastudovat trasu, kterou prováděli celou skupinu. A těch kroků za čtyři dny bylo opravdu hodně! Čtyřdenní program jsme zahájili prohlídkou Kongresového centra a Vyšehradu, druhý den jsme si přivstali, abychom byli na Karlově mostě už za svítání, a následně si prošli korunovační cestu českých králů. Třetí den nás čekaly dechberoucí výhledy z žižkovské věže a z věže katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Celou exkurzi jsme zakončili plavbou po Vltavě provázenou perfektním výkladem profesionální průvodkyně.

Studenti měli možnost během celé akce nasát atmosféru stověžaté Prahy, nasbírat spoustu užitečných zkušeností a odjížděli sice unavení, ale bohatší o nové zážitky.

Blanka Gieselová

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3