Programu Erasmus+ se účastní nejen žáci, ale také učitelé. V neděli 25. 6. přistála na dublinském letišti skupina pěti učitelek z naší školy. V pondělí zahájily studium na jazykové škole CES Dublin, které je zaměřené především na uplatnění metody CLIL ve vzdělávacím procesu.

Dnešní výuka (čtvrtek 29. 6. 2023) byla zaměřena především na praktické dovednosti spojené s aplikací metody CLIL ve vzdělávání napříč všemi předměty. Trénovali jsme například zadávání pokynů a kontrolních otázek v anglickém jazyce. V odpoledních hodinách jsme poznávali historické památky Dublinu.

Minulý víkend (2. a 3. 7. 2023) jsme využily nabídky školního zájezdu a vydaly se poznávat irský venkov. Navštívily jsme zahrady v Powerscoutu a údolí Glendalough, kde se nachází zbytky středověkého kláštera a jeskyně svatého Kevina. V neděli jsme podnikly pěší túru podél pobřeží poloostrova Howth.
o
o
V pátek 7. 7. jsme úspěšně zakončily jazykový kurz a obdržely certifikáty. Každá z nás si odnesla mnoho nových podnětů do výuky a spoustu krásných a inspirativních zážitků.
o

 

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3