Maturitní zájezd třídy 4. A

  Studentská firma JEZECZECH třídy 4. A vyrazila dne 12. 4. 2023 na maturitní zájezd na Vysočinu. Zájezdu se zúčastnilo celkem 23 lidí, včetně pedagogického doprovodu. 

   První zastávkou byla Třebíč. Na programu nechyběla prohlídka baziliky sv. Prokopa a Židovského domu. Tentýž den jsme navštívili historické jádro města Telč, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Poslední lokalitou prvního dne bylo krajské město Jihlava, kde se účastníci ubytovali.

  Druhý den začal prohlídkou jihlavského podzemí. Následně jsme se přesunuli do Lipnice nad Sázavou. Tam nás čekala prohlídka hradu, ze které byli všichni účastníci nadšení. Třešničkou na dortu pro druhý den byla degustační prohlídka pivovaru Bernard v Humpolci.

  Třetí den jsme se učili o procesu výroby skla ve sklárně ve Světlé nad Sázavou. Úplně poslední lokalitou zájezdu se stalo peklo v Medkových kopcích. 

  Každý den zájezdu nás provázeli naši tři průvodci a večery nám zpestřovali animátoři. Zájezd se i přes nepříznivé počasí povedl, a tak se všichni domů vrátili spokojení.

Studentská firma JEZECZECH

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3