Nebáli se jet na západ!

Dne 9. 4. 24 studentská firma WestVar ze Střední odborné školy v Šumperku vyrazila s autobusovou společností pana Františka Hlavatého na západ Čech, aby si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je vést opravdový zájezd. Co všechno na zájezdu zažili?

První den zájezdu začal návštěvou kostela Nanebevzetí Panny Marie ve městě Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, kde měli účastníci zájezdu možnost dozvědět se spoustu nových informací o této významné církevní památce. Poté se skupina přesunula do Karlových Varů, aby navštívila muzeum  The Home of Becher, tato návštěva byla zakončena vynikající ochutnávkou bylinných likérů různých chutí. Mezi nejvýznamnější zajímavosti patřilo například i to, že recept na slavnou Becherovku vlastně znají jen dva lidé na celém světě. Účastníci zájezdu strávili první noc v hotelu Marttel přímo v Karlových Varech. O program všech večerů se postarali animátoři firmy.

V rámci druhého dne zájezdu měli účastníci možnost navštívit porcelánku Thun 1796 a.s. „Dozvěděli jsme se o historii tohoto závodu a měli možnost si vyzkoušet dekorování porcelánu podle vlastních představ,“ prozradila jedna z klientek zájezdu.

Den pokračoval cestou do Bečova nad Teplou, kde se uskutečnila prohlídka významného relikviáře sv. Maura, který je považován za druhou nejcennější movitou památku v České republice. Den byl zakončen v Mariánských Lázních návštěvou Boheminia, který je známý svou sbírkou zmenšenin památek, a prohlídkou lázeňského centra. Tentokrát byli účastníci ubytováni v hotelu Pelikán.

Podle vyjádření klientů a studentů byl třetí den zájezdu ze všech nejnáročnější, protože navštívili nejvíce míst z celého programu. První památkou byl hrad Loket, který ukrývá spoustu zajímavých expozic, které stojí za to vidět, poté následovala Národní přírodní rezervace SOOS, která je známá svými mofety (výrony oxidu uhličitého na zemský povrch z nitra Země), a také účastníci navštívili i německé lázeňské město Bad Elster, které okouzluje svými zahradami a kašnami a je vhodným místem pro odpočinek.

Na závěr třetího dne se zájezd vrátil zpět do Karlových Varů, kde si účastníci měli možnost prohlédnout významné památky a hotely jako je hotel PUPP nebo hotel Thermal a navštívili Vřídlo, nejteplejší termální pramen v Česku s teplotou 73 °C. Ubytování bylo opět v hotelu Marttel.

Poslední zastávkou před odjezdem zpět do Šumperka byla prohlídka Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, který se řadí mezi jedny z nejstarších na světě, a také je zároveň domovem nejstaršího původního českého plemene, starokladrubského bělouše.

„Myslím si, že náš výlet předčil naše očekávání. Jsme hrdí na to, jak vzácný zážitek jsme si společně uchovali v paměti. Tímto výletem jsme ukončili naše školní období, které si budeme dlouho připomínat, “ sdělila manažerka marketingového oddělení firmy.

marketingové oddělení studentské firmy WestVar

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3