Odborná prázdninová praxe na řeckých ostrovech

Dne 14. 3. 2024 k nám do školy přijela paní Olga Vlachou, která je majitelkou personální agentury na Krétě. Přijela k nám do školy prezentovat žákům možnost přihlásit se na prázdninovou praxi na řeckých ostrovech. S paní Vlachou naše škole spolupracuje již řadu let a prostřednictvím její agentury umístujeme každoročně v průměru 5 – 6 žáků, kteří v pětihvězdičkových hotelech pracují jako asistenti číšníka nebo barmani.

Paní Vlachou přijela osobně, aby se setkala se všemi žáky, kteří uvažují o tom, že by se této praxe chtěli zúčastnit. Následně také druhým, třetím a čtvrtým ročníkům odprezentovala, jaké jsou podmínky praxe a jaké je platové ohodnocení, případně z jakých destinací si mohou studenti vybírat. 

Žáci měli v průběhu prezentace, která probíhala v anglickém jazyce, možnost se dotázat na vše, co je zajímá. V letošním školním roce je zatím přihlášeno 5 studentů, ale další žáci projevili zájem právě již po zmíněné prezentaci od paní Vlachou. Doufáme, že se odborné prázdninové praxe zúčastní co nejvíce žáků, protože jim to rozšíří jejich odborné znalosti, anglické dovednosti a hlavně je to osobnostně velmi výrazně zformuje, a tedy lépe připraví do života. 

Foto z minulého roku

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3