Tisková zpráva z maturitního zájezdu 4.H

Do beskydského nebe 

Bylo 19. 4. 2023, 7 hodin ráno a my jsme se autobusem VOBUS vydali na cestu do Beskyd. Nejdříve jsme navštívili hrad Trúbu a výrobnu štramberských uší. Štramberk je okouzlující a rozmanité městečko. Poté nás čekala návštěva muzea Tatry Kopřivnice. Den jsme uzavřeli exkurzí v pivovaru Radegast, kde jsme také ochutnali místní pivo Radegast 12°. Na večer jsme zavítali do krásného nového hotelu Edvard, ve kterém jsme strávili příjemnou noc. 

Druhý den proběhl ve skvělém duchu. Hned z rána jsme začali pěším výstupem na Pustevny, který doprovázely zábavné animátorské aktivity a zajímavé průvodcovské výstupy. Jediným přešlapem byl oběd v restauraci Koliba pod Horů. Tato restaurace měla za dva dny zavírat, takže jim zřejmě kvalita jídla a přístup k zákazníkům už nic neříkal. Odpoledne jsme se vydali do výrobny svíček UNIPAR. Výklad majitele firmy byl sice poněkud zdlouhavý, ale rozhodně zajímavý. Po náročném dni jsme dojeli do Campingu Rožnov, kde nás čekaly  malé, ale moderní chatky. Animační program závěrečného večera jsme si náramně užili a velice se pobavili. 

Třetí den jsme navštívili Valašské muzeum v přírodě a muzeum gobelínů. Udělali jsme si spoustu fotek, skvěle se naobědvali v místní restauraci Gobelínka a vyrazili na cestu domů. Naší poslední zastávkou bylo v Cyrilovo pekařství a cukrářství. Zde jsme si mohli koupit nejlepší frgále široko daleko a zhlédnout film o výrobě proslulé speciality. Unavení jsme nasedli do autobusu a pan Vokurka nás dovezl v pořádku zase zpátky do Šumperka. 

Náš maturitní zájezd se skutečně vydařil, i přes náhlé změny počasí a vzniklé problémy jsme si naši poslední školní exkurzi skvěle užili. Myslím si, že zájezd naši třídu navždy stmelil, a doufám že všichni budeme vzpomínat na naše školní léta s úsměvem na rtech. 

Vypracovala: Hana Horká, ředitelka společnosti

Phone: +420 583 301 030
Fax: datová schránka: hscfdf9
Střední odborná škola, Šumperk, Zemědělská 3
787 01 Šumperk, Zemědělská 3